Renk Pleksi | Pleksi Dünyası

(0212) 224 80 56
nuhulusoy@renkpleksi.com

09.00 - 18.30
Hafta İçi

Aslında herkesin bildiği ama isim olarak tanıdık gelmeyen pleksiglas kapak, bir zemin üzerindeki nesne veya materyalin üzerini kapatarak, net bir şekilde üstten iç kısmın görünmesini sağlayan koruyucu bir kapak görevi görmektedir. Hemen herkesin görme ihtimaline karşı kek fanusunu buna örnek verebiliriz. Evet, ayaklı ve ayaksız ya da tahta zemin üzerine kapanan fanusun pleksi bazlı bir ürün olduğunu belirtmek isteriz. Tabi ki, piyasada kalitesiz plastiklerden üretilen sayısız çeşitte kapak vardır. Ancak bu kapaklar çok kısa sürede kırılabildiği gibi bunun yanı sıra kolay çizilir ve görsel kalitesinden kısa sürede ödün verir. Oysaki Pleksiglas Kapaklar son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Şöyle ki, pleksi renkli ve renksiz üretilebildiği gibi saydam ve yarı saydam şekilde de olabilir. Cam görünümlü plastik yapılı bu ürün, aynı zamanda cama kıyasla 6 kat daha dirençlidir. Bildiğiniz gibi cam kırıldığında tuzla buz olabilir ve ciddi ölçüde yaralama riski taşıyabilir. Ancak pleksi kırıldığında keskin veya sivri uçlar oluşmadığından yaralanma gibi bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla pleksi yapılı bir ürünün her açıdan avantaj içerdiği söylenebilir. Her alanda kullanıma elverişli olan pleksi, şimdilerde mutfak ürünlerinden dekorasyona varana dek kullanımını daha da fazla yaygınlaştırmıştır. Söz konusu Pleksiglas Kapak ise verdiğimiz örnekteki gibi sadece kek fanusu ile sınırlı bir kullanım alanına sahip değildir.

Bir proje maketinin üzerinde kullanıldığı gibi pikap veya çok çeşitli dekoratif alanlarda da kullanılabilir. Cam görselinde veya renkli şekilde üretilebilen Pleksi Kapaklar, desenli olarak da imal edilmektedir. İhtiyacınız hangi yönde ise firmamızla iletişime geçerek belirtebilir, en iyi şekilde karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Bünyemizde yer alan fırın ile birlikte pleksi şişirme makineleri sayesinde istediğiniz renk ve ebatta pleksi kapak üretimimiz mevcuttur. Uzman kadromuz ve son sistem makine parkurumuz ile pleksi ürünler alanında en iyi firmalardan biri olarak her daim hizmetinizde olduğumuzu hatırlatır, resmi internet sayfamızı inceleyerek ne denli kaliteli işlere imza attığımızı görmenizi tavsiye ederiz. Mail veya iletişim numaralarımızdan tarafımıza hızlı şekilde ulaşarak, merak ettiklerinize cevap alabilirsiniz.

Renk Pleksi Whatsapp Destek
Call Now Button