Renk Pleksi | Pleksi Dünyası

(0212) 224 80 56
nuhulusoy@renkpleksi.com

09.00 - 18.30
Hafta İçi

İmalat sektörünü ele aldığımızda her mamulün farklı hammadde ile üretildiğini görmekteyiz. Kullanım alanı ve işlevsel özellikleri doğrultusunda üretilen her ürün, kuşkusuz kullanıcısına en iyi şekilde sunulmak adına en iyi özelliklerde harmanlanmaktadır. Buradaki söz konusu olan pleksi malzemesinin, renkli ve renksiz alternatiflere sahip olmasıyla birlikte saydam, yarı saydam seçenekleri barındıran plastik cam bir malzeme olduğunu belirtebiliriz. Yüksek ısıya maruz bırakılarak yumuşaması sağlandığında, istenen her kalıba sokularak soğuduğunda kalıbın şeklini alması sağlanabilmektedir. Hafif bir yapı içerdiğinden ötürü kolay kesilir, delinir ve işlenerek şekil verilir. Piyasada genelde 1,5 ile 2mm’lik levhalar kullanılmasına rağmen gerektiğinde 5mm kalınlığında levhalar üretildiği gibi aynı zamanda 40mm’ye kadar özel ebatlı levhalar Pleksi İmalatı bünyesinde yapılabilmektedir.

Bugün Pleksi Kesim için CNC makineleri kullanılabilir ve levhalara istenen şekil verilebilir. Fakat bu işlem sürecini biraz uzatan bir seçim olacağından ötürü genelde lazer kesim ile levhalara şekil vermek tercih edilmektedir. Dolayısıyla seri üretim kapasitesine sahip bir tesis için lazer teknolojisinden faydalanılması ve üretimin aksamadan seyrini devam ettirmesi önemlidir. Bahsettiğimiz gibi renk seçenekleri barındıran pleksi malzemesini cam ile kıyasladığımızda camdan 6 kat daha dirençli olduğunu belirtmek isteriz. Yani cama aynı şiddette 3-5 kez darbe vurduğunuzda kolayca kırılabilir ama pleksi levha bu şiddete 6 kat daha fazla direnebilir. Ayrıca cam kırıldığında o an etraftaki kişiler için ciddi bir tehlike içerir ama pleksi kırıldığında kesin uçlara sahip olmadığından ötürü kesinlikle herhangi bir tehdit unsuru oluşturmaz.

Bu özelliği üretim alanında da son derece avantaj sağladığından ötürü her şekle sokulabilen Pleksi Levha için hızla kullanım alanının genişlediğini dile getirebiliriz. Mesela ışıklı reklamlarda, abajur ile avize yapımında, tabela uygulamalarında, telefon kabinlerinde, mağaza dekorasyon uygulamalarında, bina iç ve dış aydınlatmalarında, balkon paravanlarında gibi sayılabilecek sınırsız noktada kullanım özelliği içermektedir. Bu özelliğine birde ekonomik koşullarda üretilmesi eklendiğinde kuşkusuz kullanım alanı için biçilmiş kaftan demek mümkün olmaktadır. Bu noktada sizler için en iyi kalitede pleksi üretim potansiyeline sahip olan firmamızla iletişim kurmanızın ve merak ettiklerinize yanıt almanızın menfaatinize sonuçlanacağını belirtmek isteriz.

Renk Pleksi Whatsapp Destek
Call Now Button