Renk Pleksi | Pleksi Dünyası

(0212) 224 80 56
nuhulusoy@renkpleksi.com

09.00 - 18.30
Hafta İçi

Pleksi pek çok kişinin bildiği üzere saydam ve yarı saydam olmakla beraber renkli, renksiz alternatifleri barındıran bir tür plastik cam malzemesidir. Son derece dayanıklı olan bu malzemenin döküm levha şekline bürünmesi için yüksek ısıda yumuşaması sağlanarak, kalıplara dökülür ve ardından kesim işlemine tabi tutulur. Her malzemenin farklı işlenme metotları olduğu gibi pleksi levhaları da farklı makinelerde işlenebilmektedir. Mesela kalıp haline gelen pleksi levhaları CNC makinesi aracılığıyla istenen şekle sokulabilir. Ancak hedeflenen Pleksi Kesim işleminin seri bir şekilde devam etmesi ise bu noktada önerilen lazer kesim teknolojisinden faydalanılmasıdır. Çünkü lazer kesimde iş yükü insanlarda değil makinelerde olduğundan ötürü bu hem zamandan tasarruf sağlarken hem de işleyiş esnasında doğabilecek malzeme firelerinin önüne geçmektedir.

Dolayısıyla Pleksi İmalatı doğru sistem ile işleyişini sürdürdüğünde zamandan ve hammaddeden kazanç sağlayarak sektöründe avantajlı konuma girecektir diyebiliriz. Oldukça geniş bir alana yayılan pleksi kullanımı günümüzde iç ve dış mekanlarda ilginç atmosferlerin yaratılması adına ideal bir seçim olarak gösterilmektedir. Tavan aydınlatmaları, mağaza dekorasyon uygulamaları, binalarda balkon paravanları, tekne ve yatlarda rüzgar kesicileri şeklinde çok amaçlı kullanılabilen pleksi malzemesi, fiyat bakımından da son derece ekonomik koşullar içermektedir. Kullanım alanına bağlı olarak 1,5mm’den başlayarak 40mm kalınlıkta üretilerek istenen ebatta ve şekilde kesilerek işlenebilir. Hafif bir yapıya sahip olduğundan ötürü kolay kesilir, delinir ve işlenerek istenen şekle sokulabilir.

Marka ile ürünlerin ön plana çıkarılması adına stand olarak da üretilerek kullanılabilen özelliği içeren Pleksi malzemesi, bu işlevsel özellikleri sayesinde son yılların en gözde malzemelerinden biridir diyebiliriz. Bu hususta en iyi makine parkuruna sahip olan firmamız, son sistem teknolojisi ile sizlere istediğiniz ebatlarda pleksi üretimi yapabilir ve uzun vadede kullanım hakkını tarafınıza sağlayabilir. Görselinden ötürü cam olarak da adlandırılan pleksinin camdan çok daha fazla dayanıklılık içerdiğini bilmenizi isteriz. Hatta kırıldığında keskin uçlara sahip olmadığından ötürü cam gibi yaralama tehdidi barındırmadığının da bir avantaj olduğunun altını çizmek isteriz. Bu aşamada merak ettikleriniz ve ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilir, en iyi çözüm önerilerini tarafımızdan alabilirsiniz.

, ,
Renk Pleksi Whatsapp Destek
Call Now Button